Analiza cen nawozów mineralnych oraz ich relacja do cen pszenicy ozimej.

Analiza cen skupu mleka w kraju i w województwie podkarpackim w 2022 roku

Obniżone stawki VAT, a powrót „Vatowców” na ryczałt

Wydłużone działanie tarczy antyinflacyjnej do końca 2022 r. oznacza, że w tym okresie jest stosowana zerowa stawka VAT na podstawowe (...)

Zarządzanie gospodarstwem rolnym z uwzględnieniem orientacji rynkowej

Orientacja rynkowa to ukierunkowanie przedsiębiorcy na działania zmierzające do zrozumienia potrzeb odbiorcy i ich zaspokajaniu w sposób lepszy niż czynią (...)

Wpływ informacji rynkowej oraz tendencji kształtowania się cen na podejmowanie decyzji produkcyjnych w gospodarstwie

Działalność gospodarcza w warunkach rynkowych wiąże się z ponoszeniem ryzyka, rozumianego jako niebezpieczeństwo nieosiągnięcia zamierzonych celów. Również w procesie produkcji (...)

Organizacja i planowanie pracy w gospodarstwie z wykorzystaniem innowacji na poziomie gospodarstwa

W ostatnich kilkunastu latach bardzo popularnym, często powtarzanym słowem jest „innowacja”. Jest to pojęcie szerokie, odnoszące się do wszystkich sfer (...)

Spis zwierząt do 31 grudnia!

Przypominamy, że rolnicy, którzy posiadają zwierzęta gospodarskie są zobowiązani do przeprowadzenia ich spisu co najmniej raz w roku. Należy dopełnić (...)

Podatek rolny i leśny

Wraz z nowym rokiem każde gospodarstwo rolne otrzyma nowy nakaz płatniczy na podatek rolny i leśny w związku z tym (...)

Koniunktura w rolnictwie – wyniki na podstawie prowadzonej ankietyzacji

Od 1994 r. Instytut Rozwoju Gospodarczego Szkoły Głównej Handlowej bada tendencje zachodzące w polskim rolnictwie. Są one prezentowane za pomocą (...)

Nasza strona internetowa www.podrb.pl używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info