Nabór wniosków o wsparcie dla KGW

Od 1 września koła gospodyń wiejskich mogą ubiegać się w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o przyznanie pomocy finansowej. Nabór (...)

Ludmiła Chmielowska

Zmiany dla rolników w zakresie rolniczego handlu detalicznego

27 lipca Rząd RP przyjął projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu ułatwienia prowadzenia przez rolników rolniczego handlu detalicznego.

Ludmiła Chmielowska, PODR Boguchwała

DZIAŁALNOŚĆ AGROTURYSTYCZNA A OBOWIĄZEK PODATKOWY

Agroturystyka - to forma turystyki obejmująca różnego rodzaju usługi świadczone na terenach wiejskich, począwszy od zakwaterowania, poprzez częściowe lub całodniowe (...)

Magda żytka, PODR Boguchwała

Czy polska wieś potrzebuje smart rozwiązań?

Motywowanie ludzi do poznawania nowych technologii, innowacyjnych urządzeń i metod postępowania może mieć decydujący wpływ na rozwój idei Inteligentnych Wiosek.

Dariusz Kamiński, PODRB Boguchwała

Grupy Producentów Rolnych - tworzenie grup i organizacji producentów

Grupa producentów rolnych to model biznesowy rozumiany jako forma przedsiębiorczości oparta na współpracy producentów w podstawowych obszarach rolniczej działalności - (...)

Dział Rozwoju Obszarów Wiejskich

Wsparcie rozwoju przedsiębiorczości poprzez wykorzystanie środków pomocowych dostępnych w ramach Lokalnych Grup Działania.

W Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-20 przewidziano środki finansowe przeznaczone na pomoc dla osób zamierzających rozpocząć prowadzenie działalności (...)

Dariusz Kamiński, PODR Boguchwała

LISTA PRODUKTÓW TRADYCYJNYCH

Zestawienie produktów z Podkarpacia z dn. 30.03.2021 248 produkty tradycyjne w 9-ciu kategoriach

Dariusz Kamiński, PODR Boguchwała

Ochrona produktów regionalnych i wytwarzanych tradycyjnymi metodami - unijne i krajowe regulacje oraz cele ich funkcjonowania

Zagadnienia związane z ochroną produktów regionalnych i wytwarzanych tradycyjnymi metodami określone są w prawie Unii Europejskiej w:

Zagrody edukacyjne

Zagroda edukacyjna to przedsięwzięcie prowadzone przez mieszkańców wsi na obszarach wiejskich. W ramach tego przedsięwzięcia można przyjmować dzieci i młodzież (...)

Nasza strona internetowa www.podrb.pl używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info