Bioróżnorodność i ochrona roślin na podkarpackich polach

Rzepak kwitnie – zastosuj oprysk

Występowanie chorób powodowanych przez grzyby na plantacjach rzepaku w okresie jego kwitnienia może przyczynić się do bardzo dużych strat plonu (...)

Środki ochrony roślin – zaświadczenie o szkoleniu

Powraca obowiązek posiadania ważnych zaświadczeń o ukończeniu szkolenia w zakresie środków ochrony roślin oraz badania sprzętu do ich stosowania.

Czosnek niedźwiedzi - właściwości i zastosowanie

Czosnek niedźwiedzi jest rośliną jadalną i leczniczą. Pospolicie występuje w lasach i zaroślach na południu Polski, jest też uprawiany. Najczęściej (...)

Monitoring agrofagów

Prowadzenie systematycznych obserwacji upraw pod kątem występowania organizmów szkodliwych, jak również pożytecznych na plantacjach jest jednym z podstawowych elementów integrowanej (...)

Dereń jadalny

Jeszcze do niedawna polskie sady kojarzone były z uprawą jabłek, gruszek, wiśni, czereśni, śliw oraz roślin jagodowych (malin, porzeczek, borówek). (...)

OBOWIĄZKOWE BADANIA SPRAWNOŚCI TECHNICZNEJ OPRYSKIWACZY

Warto sprawdzić zdolność kiełkowania

Kupując materiał siewny kwalifikowany, mamy pewność co do jego jakości m.in. odpowiedniej zdolności kiełkowania podanej w etykiecie, która zagwarantuje nam (...)

Jakość ziarna pszenicy ze zbiorów w 2022 r.

W Polsce, prawie połowa produkowanego ziarna pszenicy przeznaczana jest do przemiału na mąkę, która wykorzystywana jest do produkcji pieczywa, wyrobów (...)

Nasza strona internetowa www.podrb.pl używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info