Podprzemyskie gospodarstwo ekologiczne najlepszym na Podkarpaciu

W lipcu 2023 r. komisja konkursowa powołana przez Dyrektora PODR w Boguchwale, w której skład wchodzili przedstawiciele: Urzędu Marszałkowskiego, Podkarpackiej (...)

„Najlepsze gospodarstwo ekologiczne w województwie podkarpackim” - przegląd gospodarstw (fotorelacja)

Dofinansowanie do rolnictwa ekologicznego

Rolnictwo ekologiczne przyczynia się do ochrony środowiska i dobrostanu zwierząt, jak również do rozwoju obszarów wiejskich, jednak wymaga ogromnego nakładu (...)

Zasady przestawiania i prowadzenia gospodarstwa ekologicznego

Pochodzenie i zasady konwersji w ekologicznej produkcji zwierząt

W gospodarstwach ekologicznych chów zwierząt to połączenie wydajności z dobrostanem zwierząt i ochroną środowiska. Zwierzęta utrzymywane ekologicznie, powinny (...)

podrb

Płatność ekologiczna – warunki uzyskania oraz stawki

Działanie Rolnictwo ekologiczne jest działaniem wieloletnim – rolnik podejmuje zobowiązanie do prowadzenia określonej produkcji ekologicznej na zadeklarowanej powierzchni i przestrzega (...)

Najlepsze gospodarstwa ekologiczne na Podkarpaciu

Podczas XVI Jesiennej Giełdy Ogrodniczej odbywającej się 3 października w Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Boguchwale został rozstrzygnięty konkurs „Najlepsze (...)

Diana Czapla, PODR Boguchwała

Rolnictwo a zmiana klimatu

Rolnictwo, zwłaszcza wielkoobszarowe i przemysłowe, emituje gazy cieplarniane do atmosfery, chociaż na mniejszą skalę niż inne sektory gospodarki. Emituje ono (...)

Natalia Antoniewska

Najlepsze gospodarstwo ekologiczne w 2020 na Podkarpaciu

Nasza strona internetowa www.podrb.pl używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info