Rzepak kwitnie – zastosuj oprysk

Występowanie chorób powodowanych przez grzyby na plantacjach rzepaku w okresie jego kwitnienia może przyczynić się do bardzo dużych strat plonu (...)

Moc witamin w olejach tłoczonych na zimno

Rosnąca świadomość konsumentów sprawia, że zaczynają oni przywiązywać coraz większą wagę do tych aspektów życia, które sprzyjają poprawie jego jakości. (...)

Agrotechnika lnu oleistego

Len oleisty uprawiany jest w Polsce na niewielkim areale, jako forma jara, natomiast w państwach gdzie są łagodniejsze zimy uprawiana (...)

Anna Moskal, PODR Boguchwała

Wirusa pokonaj odmianą

W rejonach intensywnej uprawy rzepaku dochodzi często do porażenia roślin tego gatunku przez różne patogeny, których nie można zwalczać aktualnie (...)

Marek Pałka

„Szóstka” dla zapylaczy rzepaku

Uprawa rzepaku wymaga od rolnika dużej wiedzy, zaangażowania, terminowego wykonywania zabiegów uprawowych, zwłaszcza precyzyjnego stosowania środków ochrony roślin. Niezbędna jest (...)

Anna Moskal

Nasiona rzepaku dobrze przechowywane

Nasiona obecnie uprawianych odmian rzepaku zawierają ponad 40% tłuszczu. Magazynowane w nieodpowiednich warunkach, w krótkim czasie psują się i tracą (...)

Anna Moskal

Kiła kapusty na rzepaku

Kiła kapusty coraz częściej atakuje rzepak. Wprowadzanie uproszczeń płodozmianowych doprowadza do nasilenia występowania tej choroby. Nie można jej niestety zwalczać (...)

Nasza strona internetowa www.podrb.pl używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info