Zapraszamy na bezpłatny pokaz cięcia dawnych odmian drzew owocowych

Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale wraz z Arboretum i Zakładem Fizjografii w Bolestraszycach zapraszają wszystkich pasjonatów i właścicieli sadów (...)

Ankieta o zimowych stratach rodzin pszczelich 2023/2024

Pszczoły odgrywają kluczową rolę w naszym ekosystemie, zapewniając zapylanie wielu roślin, w tym roślin uprawnych. W ostatnich latach obserwuje się (...)

Przyszła wiosna... czas zadbać o formę na lato!

Kalendarzowa wiosna zaczęła się 21 marca, ale nie oznacza to natychmiastowej poprawy warunków pogodowych. Pomimo tego, że marzec nie zawsze (...)

Zasady przeciwdziałania i adaptacji do zmian klimatu na poziomie gospodarstwa

Rolnictwo wpływa na klimat, a zmiany klimatu mają wpływ na rolnictwo. Rodzaj prowadzonej działalności – uprawa dominująca, w bardzo dużej (...)

Działania prośrodowiskowe w Planie Strategicznym Wspólnej Polityki Rolnej

Ze względu na wpływ rolnictwa na środowisko naturalne w Planie Strategicznym Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 przewidziano specjalne wsparcie (...)

Szkolimy z OZE

Na Polu doświadczalnym PODR w Boguchwale 6, 7 i 11 marca w pracowni demonstracyjnej OZE odbyły się szkolenia w zakresie (...)

Zalecenia Podkarpackiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii dla kupujących żywność pochodzenia zwierzęcego wyprodukowaną przez podmioty nadzorowane przez Inspekcję Weterynaryjną

Zmiany w płatnościach ekologicznych

Ze względu na specyfikę rolnictwa ekologicznego, jego korzystny wpływ na środowisko oraz zwiększoną pracochłonność i niższe plony ten system gospodarowania (...)

Jak ciąć jeżyny?

Uprawa jeżyny nie jest szeroko spopularyzowana. Sporo trudności sprawia jej prowadzenie tak, aby zbiór był łatwy, a plon owoców duży.

Nasza strona internetowa www.podrb.pl używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info