IMG 5019 min Eas

Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale, był organizatorem ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Na bazarku w dzień targowy, takie słyszy się rozmowy… - co produkt lokalny mówi o sobie?”.

Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych: I grupa: przedszkolaki do 6 lat,

II grupa: klasy 0-III szkoły podstawowej, III grupa: klasy IV-VIII szkoły podstawowej.

Celem konkursu było promowanie lokalnych e-bazarków, zachęcanie dzieci do czynnego zainteresowania się tematyką zdrowego żywienia, pobudzenia ciekawości dziecięcej co do tematyki produktu lokalnego, popularyzowanie wiedzy na temat ekologicznej żywności oraz jej znaczenia, popularyzowanie wiedzy dotyczącej lokalnych wyrobów, rękodzieła i agroturystyki, rozbudzenie wrażliwości estetycznej, pobudzenie i kształtowanie wyobraźni, rozwijanie samodzielności i kreatywności.

Przesłane prace wykonane były różnymi technikami m.in.: kolaż, akwarela, pastela, wyklejanka z bibuły, kredka i ołówek, wyklejanka z kolorowego papieru. W większości jednak dominował kolaż.

Ocena prac konkursowych nastąpiła 1 października.

Kapituła w składzie:

przewodniczący:

Janina Kamińska – Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego,

członkowie:

  • Katarzyna Bąk – Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego,
  • Karolina Bogusz – Podkarpacki Urząd Wojewódzki,
  • Anna Tomczyk – Telewizja Polska Rzeszów,

dokonała oceny 487 prac plastycznych. Ocenie nie poddano 131 prac, które nie spełniły wymogów regulaminu.

  • W kategorii przedszkolaków do 6 lat oceniono 88 prac i przyznano:

I miejsce:        Amelia Zielińska (Przecław),

II miejsce:       Pola Świątkowska (Lębork),

III miejsce:     Emilia Piech (Piątkowa),

oraz wyróżnienie dla:

                        Maja Machała (Przecław),

                        Bartłomiej Jakubowicz (Cieszyna - Stępina),

                        Maja Banaś (Cieszyna - Stępina),

                        Nikola Dziekan (Przecław),

                       Aleksander Kurzawa (Przecław),

                       Zuzia Święch (Przecław).

  • W kategorii klasy 0-III szkoły podstawowej oceniono 273 prace i przyznano:

I miejsce:       Wiktor Cag (Piątkowa),

II miejsce:      Jakub Wilewski (Rudnik nad Sanem),

III miejsce:     Mateusz Pryjda (Pełkinia),

oraz wyróżnienie dla:

                            Tymoteusz Kopiec (Wyżne),

                            Felicjan Hutta (Werynia),

                            Martyna Marciniec (Korczowa),

                            Rozalia Paściak (Błażowa),

                            Maja Ziętkowska (Nisko),

                            Aleksandra Kielniak (Nowotaniec),

                            Bruno Budzyn (Nowy Łupków),

                            Fabian Krasny (Korczowa).

  • W kategorii klasy IV-VIII szkoły podstawowej oceniono 126 prac i przyznano:

I miejsce:        Lena Niemiec (Nowotaniec),

II miejsce:      Oliwia Kalicka (Chłopice),

III miejsce:     Alicja Polkowska (Krasiczyn),

wyróżnienie dla:

                       Natalia Kabala (Nowotaniec),

                       Karolina Rogalska (Nowotaniec),

                       Zofia Trzebuniak (Sanok),

                       Natalia Rembisz (Wola Raniżowska),

                       Natalia Jaromek (Baranów),

                       Oliwia Machała (Wólka Pełkińska).

Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy!

 

Katarzyna Bąk

PODR Boguchwała

wdasxz

efcdaszeqfvdzxcedfcAZljhjklIMG 5014 min Easulglkjl.hvjuyIMG 4992 min EaslIMG 4669 min Easy ResiIMG 5006 min Easy khhnjkIMG 4995 min Easyjklm