Konferencje

Czytaj więcej: Konferencja „Weterynaryjno-technologiczne aspekty produkcji trzody chlewnej”.

Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego był w dniu 20.02.2019. organizatorem konferencji w której uczestniczyło ponad 80 rolników prowadzących chów i hodowlę świń, lekarze weterynarii, przedstawiciele zakładów przerabiających żywiec wieprzowy oraz doradcy...

Czytaj więcej: Podsumowanie konferencji „Owoce jagodowe”19 lutego w Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Boguchwale odbyła się konferencja „Owoce jagodowe” zorganizowana przez Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego we współpracy z Yarą Poland.

Konferencja została otwarta przez Zastępcę Dyrektora Janinę Kamińską...

Konopie włókniste są jedną z najstarszych roślin uprawnych. Charakteryzują się dużą plastycznością biologiczną. Rosną w różnych warunkach geograficzno-klimatycznych.

 Czytaj więcej: Uprawa konopi włóknistych oraz możliwości rozwoju ich produkcji na Podkarpaciu

 

 

 

 

Ze względu na odnotowywany w ostatnich latach wzrost zainteresowania uprawą...

Czytaj więcej: Aktualne nabory wniosków - wspólne szkolenie z przedstawicielami ARiMR.

8 lutego 2019 roku w Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Boguchwale odbyło się spotkanie szkoleniowe z zakresu możliwości pozyskania środków na inwestycje  realizowane w gospodarstwach w ramach PROW 2014-2020. W spotkaniu udział wzięli pracownicy Podkarpackiego Oddziału...

Czytaj więcej: O „Innowacyjnych rozwiązaniach mechanizacyjnych zbioru traw z użytków zielonych”

W Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Boguchwale 28 lutego odbyła się konferencja „Innowacyjne rozwiązania mechanizacyjne zbioru traw z użytków zielonych”.

Konferencję otworzył dyrektor PODR w Boguchwale, Robert Pieszczoch, który przedstawił ogólne...