P154011123.11.2018 roku w PODR w Boguchwale odbyła się konferencja pt. „Ekonomiczne aspekty prowadzenia produkcji w gospodarstwach rolnych”. Na konferencję licznie przybyli rolnicy z terenu naszego województwa.

Uczestników przywitał Dyrektor Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Robert Pieszczoch, który w swoim wystąpieniu podkreślił jak ważny w prowadzeniu gospodarstwa rolnego jest aspekt ekonomiczny.

Pierwszym prelegentem był pan Mariusz Maziarz z Regionalnego Związku Spółdzielni Produkcji Rolnej w Rzeszowie, który przedstawił temat „Podatku VAT w funkcjonowaniu gospodarstw rolnych z uwzględnieniem zmian wprowadzonych od 2019”. Przedstawione kwestie dotyczące tego tematu, okazały się bardzo ważne dla uczestników co wyraziło się dużą ilością zadawanych pytań.

Niezwykle ciekawym tematem i dobrze przyjętym przez uczestników były wystąpienia rolników prezentujących na przykładach swoich gospodarstw efekty wsparcie instrumentami finansowymi prowadzonej produkcji w gospodarstwach rolnych. Prezentowali się następujący rolnicy przy wsparciu współpracujących z nimi doradców:

  • z powiatu jarosławskiego Pani Alina Radecka - Budzyń z doradcą Romanem Łanioszem,
  • z powiatu krośnieńskiego Pan Andrzej Urbanek z kierownikiem PZDR Krosno Elżbietą Polek,
  • z powiatu sanockiego Pani Bogumiła Bobola z doradcą Krystyną Zarajczyk
  • z powiatu przemyskiego Pan Janusz Herbut z kierownikiem PZDR Przemyśl Witoldem Szumełdą,
  • z powiatu lubaczowskiego Pan Ryszard Krawczyk z kierownikiem PZDR Lubaczów Leszkiem Lewientowiczem

Zebrani na konferencji mogli również zapoznać się z oferta Banku BGŻ BNP PARIBAS, która dotyczyła nie tylko wsparcia kredytami prowadzonych inwestycji w gospodarstwach ale również ubezpieczeń umożliwiających ochronę przed ryzykiem produkcyjnym. Ofertę dla rolników w postaci aut prezentowali przedstawiciele Auto-Styl -autoryzowanego Dealer OPEL. W przerwach podczas konferencji można było skorzystać z możliwości jazdy testowej wybranymi modelami Opla, a w trakcie prezentacji oferty zostały rozlosowane nagrody wśród osób które wypełniły ankietę.

Wszystkim uczestnikom konferencji serdecznie dziękujemy za przybycie i aktywny udział,
a sponsorom z wsparcie.

P1540119P1540123P1540128P1540139P1540142P1540144P1540145P1540153P1540196P1540205