Drób

Czytaj więcej: Czas pomyśleć o pisklętach

Przeminęła łagodna zima i nastała zawsze długo wyczekiwana wiosna, a wraz z nią cała przyroda obudziła się z zimowego snu. Obudziły się również ptaki, które swoim świergotem informują o rozpoczynającym się okresie lęgowym.
Tradycyjnie już dzikie ptaki zakładają gniazda i wyprowadzają...

Kończy się zima, a wraz z nią cała przyroda budzi się z zimowego snu. Tradycyjnie już dzikie ptaki zakładają gniazda i wyprowadzają lęgi. A udomowione ptaki użytkowe również muszą utrzymać swój gatunek i zgodnie z ustalonym rytmem biologicznym wydać potomstwo.

Jednak już dzisiaj w...

Tradycja chowu gęsi w Polsce nierozerwalnie związana jest z tradycją kulinarnego wykorzystania tych ptaków [4]. Chów i hodowla gęsi jest wpisana w polską tradycję i na przestrzeni lat mięso gęsie uznano za specjalność krajowego rolnictwa [1]. Już w 1682 roku, w jednej z najstarszych...

     

Czytaj więcej: Wesoły ptaszek - przepiórka japońska  Czytaj więcej: Wesoły ptaszek - przepiórka japońska

W ostatnim okresie w większych sklepach czy supermarketach można spotkać ciekawie wyglądające, kolorowe, nakrapiane jajka przepiórek japońskich.

Przepiórka japońska to ptak dziki pochodzący od przepiórki azjatyckiej...

 Kury utrzymywane na podwórkach gospodarstw rolnych stanowią dla ich właścicieli cenne źródło uzyskiwania pożywnych jaj, których nadwyżki są sprzedawane po cenie znacznie wyższej niż jaja z chowu metodami przemysłowymi.

W Polsce od lat utrzymuje się stosunkowo liczna...