PODBR
PODBR
PODBR
PODBR

Aktualności

XIX Ogólnokrajowy Konkurs pn.: "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne"

KRUS zaprasza właścicieli gospodarstw rolnych do udziału w Ogólnokrajowym Konkursie pn.: "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne"

Inne

22.02.2022
Zaproszenie do uczestnictwa w badaniu ankietowym w ramach projektu

Zaproszenie do uczestnictwa w badaniu ankietowym w ramach projektu "AGRICORE"

Zapraszamy Państwa do uczestnictwa w anonimowej ankiecie przygotowanej w ramach projektu "AGRICORE" HORYZONT2020 i poświęconej ocenie możliwości i skutków decyzji (...)

Zalecane do uprawy odmiany roślin rolniczych w woj. podkarpackim na 2022 r.

Podkarpacki Zespół Porejestrowego Doświadczalnictwa Odmianowego ustalił „Listę odmian zalecanych do uprawy na obszarze województwa podkarpackiego na rok 2022”.

VI edycja AGRO AKADEMI pod hasłem "Cena jutra"

Dedykowana odbiorcom z segmentu agro. W ramach tej edycji są zaplanowane dwa spotkania, pierwsze z nich odbędzie się w formule (...)

Rusza nabór wniosków na poddziałanie 6.2 „Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich”

Informujemy, że od 28 lutego do 28 kwietnia 2022 roku, będzie można składać wnioski o pomoc w ramach poddziałania 6.2 (...)

Na Podkarpackim Bazarku mnóstwo serc!

W sobotę, 12 lutego, przed budynkiem Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale odbył się już po raz czwarty Podkarpacki Bazarek.

Pomoc dla rolników utrzymujących lochy i prosięta (utrata płynności COVID-19)

Od 15 lutego 2022 r. ARIMR rozpocznie nabór wniosków o pomoc dla producenta świń, któremu zagraża utrata płynności finansowej (...)

UBEZPIECZENIA DOBROWOLNE W PRODUKCJI ROLNEJ

Dobrowolne ubezpieczenia w sektorze rolniczym mają szerszy zakres ochrony i są zabezpieczeniem w gospodarstwach, które prowadzą niestandardowe, wyspecjalizowane uprawy a (...)

Zwrot podatku akcyzowego

Jak co roku, od 1 lutego rolnicy mogą składać do urzędów gmin wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w paliwie (...)

Konferencje

07.02.2022
Unijny komisarz do spraw rolnictwa w Boguchwale

Unijny komisarz do spraw rolnictwa w Boguchwale

Janusz Wojciechowski, unijny komisarz do spraw rolnictwa, spotkał się 5 lutego z rolnikami w Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Boguchwale. (...)

KGW na CITo! Szkolenia internetowe dla Kół Gospodyń Wiejskich!

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi zaprasza do udziału w webinariach pn. „KGW na CITo!”. Jest to cykl 32 szkoleń dla (...)

Porównanie plonowania nowych odmian ziemniaka – PDO

Przy dynamicznie zmieniających się przepisach prawnych we współczesnym rolnictwie, odmiana jest uznawana za jeden z głównych czynników warunkujących wzrost produkcji (...)

Konkursy

01.02.2022
Nagroda dla Podkarpackich Wiadomości Rolniczych

Nagroda dla Podkarpackich Wiadomości Rolniczych

W ramach konkursu AgroKlasa ODR 2021, rozgrywanego na łamach magazynu AGRO – Podkarpackie Wiadomości Rolnicze wydawane przez Podkarpacki Ośrodek Doradztwa (...)

Spotkanie z Panem Januszem Wojciechowskim- Komisarzem UE ds. rolnictwa, nt. "Wspólna Polityka Rolna"

Szanowni Państwo! Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu z Panem Januszem Wojciechowskim komisarzem UE ds. rolnictwa nt. "Wspólna Polityka Rolna", (...)

Osłony płaskie na plantacjach malin owocujących na pędach jednorocznych

W uprawach ogrodniczych, a także niektórych rolniczych (np. w uprawie ziemniaków wczesnych) wykorzystywane są osłony płaskie pod postacią agrowłókniny.

Konkursy

28.01.2022
REGULAMIN KONKURSU pn. „My i RYBY - jak Europejski Fundusz Morski i Rybacki  zmienił otoczenie wokół nas“

REGULAMIN KONKURSU pn. „My i RYBY - jak Europejski Fundusz Morski i Rybacki zmienił otoczenie wokół nas“

Informujemy, że nastąpiła zmiana regulaminu konkursu w zakresie przesunięcia terminu nadsyłania prac konkursowych - do 21 lutego 2022 r.

eDWIN

27.01.2022
Szkolenia w ramach projektu eDWIN

Szkolenia w ramach projektu eDWIN

W okresie od 17 do 24 stycznia br. zorganizowanych zostało, z zachowaniem wszystkich wymagań sanitarnych, 6 jednodniowych szkoleń stacjonarnych w (...)

Rolniczy handel detaliczny – będzie łatwiej

19 stycznia 2022 r. Prezydent RP podpisał ustawę z 15 grudnia 2021 r. w sprawie prowadzenia przez rolników rolniczego handlu (...)

Nasza strona internetowa www.podrb.pl używa plików cookie, tzw. „ciasteczek”. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane do Państwa urządzenia (komputera, smartfona itp.). Stosujemy je wyłącznie dla Państwa wygody w celu lepszego dostosowania naszej witryny internetowej do Państwa indywidualnych potrzeb oraz w celach statystycznych. Nie zawierają one żadnych danych osobowych.

Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Info