bip_logo

HOTEL PODR Boguchwała

Przydatne linki

podrtv1

YouTube
Targi rolne AGROTECH w Kielcach PDF Drukuj

W dniach 12-14 marca 2010 r. w Kielcach odbyły się XVI Targi Techniki Rolniczej AGROTECH oraz jubileuszowe X Targi Przemysłu Drzewnego LAS-EXPO.

Powiatowy Zespół Doradców Rolnych w Łańcucie Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale, zorganizował dwa wyjazdy na targi, z których skorzystało ponad 90 rolników z powiatu łańcuckiego.

Pomimo niekorzystnej pogody, zimna i opadów śniegu, zainteresowanie wystawami było bardzo duże. Trzeba dodać, że część eksponatów znajdowała się w halach i kaprysy pogodowe nie utrudniały ich zwiedzania. Zwiedzający mogli obejrzeć sprzęt, wyposażenie, części mechanizmów oraz sadzonki i nasiona. W targach wzięło udział ponad 500 wystawców z 17 państw.

Kolejną atrakcją targów była zorganizowana 12 marca polsko-holenderska konferencja z udziałem ministra rolnictwa RP, Marka Siwickiego na temat wykorzystania biomasy rolniczej do celów energetycznych. Jest to temat bardzo popularny, dlatego konferencja również cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Podobnie było na stoiskach eksponujących urządzenia grzewcze w gospodarstwach domowych z wykorzystaniem energii odnawialnej.

Targi co roku cieszą się wielkim zainteresowaniem i z każdym rokiem przybywa wystawców i eksponatów i rośnie także ilość zwiedzających.

DSC08737  DSC08743  DSC08750  DSC08763

Jan Brożbar
ZD Łańcut