Wydarzenia

Czytaj więcej: Dożynki parafialne w Boguchwale

Na polu doświadczalnym Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale w obecnym sezonie prowadzone były doświadczenia, które obejmowały 1243 poletka prowadzone z 21 gatunkami roślin rolniczych, 30 gatunkami ziół, roślin przyprawowych i miododajnych oraz 13 gatunkami warzyw...

Czytaj więcej: Wyznaczenie kierunków rozwoju obszarów wiejskich

W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie 20 lipca odbyło się kolejne posiedzenie Zespołu analizującego szanse i zagrożenia oraz potencjalne kierunki rozwoju obszarów wiejskich w województwie podkarpackim.

Posiedzeniu, w którym uczestniczyli przedstawiciele...

23 czerwca grupa rolników z powiatu przemyskiego wraz z pracownikami PZDR w Przemyślu uczestniczyła w szkoleniu wyjazdowym do Zakładu Doświadczalnego Instytutu Zootechniki PIB Sp. z o.o. w Odrzechowej.

Tematem szkolenia było wykorzystanie wozów paszowych w żywieniu bydła. Wykładowcą...

APEL Wojewody Podkarpackiego oraz Podkarpackiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii.

 

Szanowni Państwo!

Afrykański pomór świń – nie zagraża ludziom, ale jest bardzo szkodliwy dla gospodarki i niebezpieczny dla gospodarstw utrzymujących świnie.

Choroba ta ostatnio...

Czytaj więcej: Rada Społeczno-Gospodarcza

Na Wydziale Biologiczno-Rolniczym Uniwersytetu Rzeszowskiego 14 czerwca odbyło się otwarte posiedzenie Rady Społeczno-Gospodarczej, które poprowadził prof. dr hab. Czesław Puchalski.

W spotkaniu uczestniczyli m.in.: dr Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki, Lucjan Kuźniar, członek Zarządu...