Na polu doświadczalnym Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale w obecnym sezonie prowadzone były doświadczenia, które obejmowały 1243 poletka prowadzone z 21 gatunkami roślin rolniczych, 30 gatunkami ziół, roślin przyprawowych i miododajnych oraz 13 gatunkami warzyw. Doświadczenia obejmowały ogółem 253 odmiany roślin rolniczych i ogrodniczych.

W podziękowaniu za tak obfite plony specjalistki z Sekcji Produkcji Roślinnej przygotowały na dożynki parafialne w Boguchwale wyjątkowo piękny wieniec w kształcie korony, ze zbóż i ziół zebranych na polu doświadczalnym PODR. Wieniec nawiązywał kształtem do korony Maryi – królowej Polski.

Wieniec wraz z darami i tradycyjnymi bukietami ziół został poświęcony podczas mszy świętej w kościele parafialnym pw. św. Stanisława Biskupa w Boguchwale 15 sierpnia, w Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

W uroczystości uczestniczyli: wicedyrektor PODR Janina Kamińska, kierownik Działu Technologii Produkcji Roślinnej Stanisław Kawa wraz z pracownikami.

tekst i fot. Patrycja Reszko
Dział MDSziW

IMG 9113

aaa