bip_logo

HOTEL PODR Boguchwała

podrtv1

YouTube
Piękne chwile trwają krótko, lecz w pamięci pozostają wiecznie … PDF Drukuj

24 kwietnia br. w PODR w Boguchwale odbyło się okolicznościowe spotkanie emerytowanych pracowników Ośrodka. Spotkanie było niepowtarzalną okazją do wspomnień, refleksji, wymiany doświadczeń ludzi, którzy przez lata swej pracy tworzyli wspólnotę, wpisując się na trwałe w historię i piękne karty Ośrodka.

Uroczystego otwarcia spotkania dokonała p. Janina Kamińska Zastępca Dyrektor Ośrodka, która witając szacownych gości nawiązała do niezapomnianej i nieprzemijającej historii, wspominając ludzi, dla których Ośrodek niejednokrotnie stawał się drugim domem, a praca sposobem na życie. Dodatkowo przedstawiła zebranym zmiany jakim podlegał i podlega Ośrodek, wynikające z nowych perspektyw i możliwości związanych z uczestnictwem naszego kraju w strukturach europejskich, omówiła dzisiejszą misję doradztwa rolniczego oraz nowe wyzwania stojące przed współczesnym rolnictwem.

O profilaktyce prozdrowotnej osób w starszym wieku, mówiła Urszula Binduga, Prodziekan kierunku Dietetyka na Wydziale Medycznym WSIiZ w Rzeszowie, podkreślając że starzenie się człowieka jest naturalnym procesem fizjologicznym, którego nie można zatrzymać, jednak dzięki przemyślanej diecie, aktywności fizycznej i pozytywnemu nastawieniu do życia skutecznie można ten proces spowolnić.

Nie zabrakło również gorących podziękowań dla emerytowanych pracowników Ośrodka za ich wkład w rozwój podkarpackiego rolnictwa, za zaangażowanie i oddanie części swego życia w codzienną niełatwą przecież pracę ze strony Roberta Pieszczocha – Dyrektora PODR.

W miłej atmosferze, przy programie artystycznym, na który złożyły się występy Zespołu Śpiewaczego „Rogóżnianki” i Zespołu wokalnego „Rigo” z Rogóżna, zgromadzeni emerytowani pracownicy Ośrodka, z nostalgią i łzą w oku wspominali piękne chwile.

Jacek Golba
PODR Boguchwała
Akceptowała: Justyna Wiśniowska, kier. działu MDSziW

IMG_5389IMG_5448 
IMG_5318 IMG_5322
IMG_5333 IMG_5339
IMG_5354 IMG_5358
IMG_5377 IMG_5452
foto: Anna Bielańska, Patrycja Reszko