bip_logo

HOTEL PODR Boguchwała

podrtv1

YouTube
Dożynki Boguchwała 2016 PDF Drukuj

Na polu doświadczalnym Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale w obecnym sezonie prowadzone były doświadczenia, które obejmowały 235 odmian roślin rolniczych i ogrodniczych.

W podziękowaniu za tak obfite plony specjalistki z Sekcji Ogrodnictwa Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego przygotowały na dożynki niezwykły wieniec. Dożynkowy wieniec w kształcie serca został wykonany z ręcznie robionych róż oraz ze zbóż i ziół zebranych na polu doświadczalnym PODR. Swoim wyglądem nawiązywał do serca Pana Jezusa w związku z trwającym w kościele katolickim rokiem Miłosierdzia Bożego. Ze względu na swoją okazałość wzbudził zainteresowanie przybyłych na mszę do kościoła parafialnego w Boguchwale w Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Wieniec wraz z darami i tradycyjnymi bukietami ziół został poświęcony podczas uroczystej mszy w kościele parafialnym pw. św. Stanisława Biskupa w Boguchwale, w której uczestniczyli: wicedyrektor Janina Kamińska, kierownik Działu Produkcji Roślinnej Jan Kocój, pracownicy Sekcji Ogrodnictwa oraz Produkcji Roślinnej i Doświadczalnictwa.
Delegacja pracowników PODR wraz z wieńcem wzięła udział także w dożynkach gminnych w Woli Zgłobieńskiej. Na tę okazję zostały przygotowane okolicznościowe przyśpiewki wykonane przez pracowników Ośrodka.

P1490855 P1490872

P1490877 P1490885

 P1490892 P1490893

 

Lidia Sąsiadek
PODR Boguchwała
Zmieniony: środa, 17 sierpnia 2016 11:52